Aktualności (od 22 kwietnia 2016)

 • Z dnia 11 czerwca:
  Międzyregionalny pojedynek (mecz) 8-osobowych drużyn z Wielkopolski i Dolnego Śląska zakończył się zwycięstwem 32 : 31 drużyny złożonej z uczennic i uczniów Gimnazjum z Biedruska i VIII Liceum w Poznaniu.
  Gratulujemy!

 • Z dnia 4 czerwca:
  10 czerwca (piątek) w Poznaniu na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbędzie się międzyregionalny pojedynek (mecz) 8-osobowych drużyn z Wielkopolski i Dolnego Śląska.
  Wszystkich zainteresowanych oglądaniem prezentacji rozwiązań zadań zapraszamy do auli B o godz. 13:15.

 • Z dnia 30 maja:
  Warsztaty dla finalistów konkursu odbędą się 4 czerwca (sobota) na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w godz. 9:00-14:00. Zbiórka w hallu przy wejściu A.
  Celem warsztatów jest m.in. przygotowanie do meczu międzyregionalnego, który odbędzie się 10 czerwca (piątek) w Poznaniu na WMI UAM w godz. 12:00-15:00.

 • Z dnia 14 maja:
  Rywalizacja w zawodach finałowych III edycji konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych była również bardzo wyrównana.
  Zwycięzcą konkursu została drużyna Mastersi z Biedruska z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Biedrusku (21 pkt.).

  fot. p. Dorota Kluczykowska

  Drugie miejsca ex aequo zajęły drużyny: Zagłębie Sosnowiec z Gimnazjum Dwujęzycznego im. Dąbrówki (19 pkt.) oraz 4/3 ARBUZA z Gimnazjum nr 58 w Poznaniu (19 pkt.).
  Wyróżniono prezentację Franciszka Sowula z Gimnazjum nr 58 w Poznaniu.
  Serdecznie gratulujemy!

  Drużyna PIN-GWINKI (3. miejsce po II etapie) zrezygnowała z udziału w finale z ważnych powodów (międzynarodowa wymiana międzyszkolna).


 • Z dnia 7 maja:
  1. Zawody finałowe konkursu dla szkół gimnazjalnych odbędą się w sobotę 14 maja w godz. od 9:00 do 14:00 w V Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.
  Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do oglądania meczu finałowego (bezpośredniej rywalizacji), która rozpocznie się ok. 11:45.

  2. Rywalizacja w zawodach finałowych III edycji konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych była bardzo wyrównana. Zwycięzcą konkursu została drużyna Banda Łysego z VIII Liceum w Poznaniu (26 pkt.).


  fot. p. Joanna Politarczyk

  Drugie miejsce zajęła drużyna Matemagicy z III Liceum w Poznaniu (22 pkt.), a trzecie miejsce drużyna Dydelf wirginijski z VIII Liceum (21 pkt.).

  fot. p. Joanna Politarczyk

  Zwycięska drużyna weźmie udział w meczu międzyregionalnym, który odbędzie się w piątek 10 czerwca na WMI UAM.

 • Z dnia 5 maja:
  Zawody finałowe konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się w sobotę 7 maja w godz. od 9:00 do 14:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM.
  Rozpoczęcie o godz. 9:00 w sali Rady Wydziału (A1-33).
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania meczu finałowego (bezpośredniej rywalizacji), która rozpocznie się ok. 11:45 w sali Rady Wydziału.
  Wcześniej każda z drużyn przez 120 minut będzie rozwiązywać zestaw 10 zadań i przygotowywać się do prezentacji rozwiązań.

 • Z dnia 25 kwietnia:
  Wyniki II etapu konkursu znajdują się tutaj.

 • Z dnia 22 kwietnia:
  Wyniki opublikujemy w poniedziałek 25 kwietnia. Prosimy o cierpliwość.
  Trwa weryfikacja ocen ostatnich dwóch zadań.
  W sprawdzanie rozwiązań jest zaangażowanych sześcioro nauczycieli i nauczycieli akademickich.

Starsze aktualności znajdują się tutaj.